Ta wymuszająca haracze organizacja działająca na Skylliańskim Pograniczu początkowo naprawdę zapewniała ochronę przed łowcami niewolników i piratami. Dzisiaj Błękitne Słońca działają w całej galaktyce i mogą pochwalić się armią złożoną z batarian, turian, ludzi i krogan. Każda z ich baz obsługiwana jest przez dział zaopatrzenia, handlujący wszystkimi towarami - od ciężkiego uzbrojenia po krem do golenia. Pomimo oskarżeń o handel jeńcami, żaden członek Błękitnych Słońc nie został dotąd skazany pod takim zarzutem.
Wielu członków organizacji nosi tatuaże z jej logo, które są usuwane na czas wykonywania zadań i ponownie nakładane po zakończeniu misji.

 

Struktura Organizacji:

W ogromnej organizacji z działalnością rozciągającą się od Układów Terminusa do Skylliańskiego Pogranicza, dowództwo wszystkich operacji byłoby niemożliwe. W rezultacie struktura dowodzenia organizacji jest wysoce zdecentralizowana. Prezes i zarząd Błękitnych Słońc są w dużej mierze nieaktywni. Uczestniczą przeważnie tylko w degradacjach członków z powodu katastrofy operacji. W rzeczywistości, to szef operacji militarnych jest liderem organizacji . Dopóki rozszerza operacje i zwiększa marże korporacji, jest w stanie kontrolować wszystko jak uważa za stosowne.

Na poziomie regionalnym, Błękitne Słońnca mają podobny światopogląd. Dowódcom podaje się znaczną ilość inicjatywy do zakończenia misji w dowolny sposób. Szef Operacji - Solem Dal'serah, na przykład, nie dał dowódcom żadnych ograniczeń w ich działalności, idąc nawet tak daleko, że dopuszcza metody piractwa i terroryzmu. Ze względu różnorodności operacji, struktura organizacji dzieli się na Dowódczą, najemniczą i wywiadowczą w której wchodzą również Siły Specjalne.

Struktura dowodzenia obejmuje kierowaniem placówek i jej zarządzaniem. Prowadzi interesy oraz politykę, umożliwiającą rozwój oraz handel pomiędzy różnymi stronami. Zdarza się również, że dowódcy biorą udział w operacjach, lecz nie jest to wymagane.

- Szef operacji militarnych
- Senior Komandor
- Komandor regionu / Komandor Floty – Przywódca placówki/ Przywódca Floty
- Komandor – Prawą ręka przywódcy placówki, koordynująca najemnikami

Struktura wywiadowcza wykonuje operacje w całej galaktyce. Ich zadania są ściśle tajne i podlegają bezpośrednio Seniorowi. To grupa starannie dobranych zawodowców, zajmująca się przeważnie „brudnymi sprawami” organizacji. Infiltrują i zdobywają ważne obiekty, porywają ważne osobistości, bądź dokonują zabójstwa. Zdarza się, że owe Siły Specjalne są wysyłane do placówek w celu zapewnienia wsparcia, bądź nadzoru.

- Kapitan
- Porucznik
- Centurion

Struktura najemnicza jest podstawową siłą, która wykonuje wszystkie operacje narzucane przez regionalne dowództwo. Począwszy od ściągania haraczy, nadzoru handlu, ochrony obiektów/osoby, bądź likwidacji celu przeszkadzający polityce firmy. Wszyscy najemnicy, kierują się starannością i profesjonalizmem. Młodzi rekruci, często wysyłani są na dodatkowe przeszkolenia, zapewniając im odpowiedni ekwipunek.

- Sierżant
- Legionista
- Rekrut

Gdy Błękitne Słońca powstały, ich oryginalna struktura została znacznie bardziej luźno zorganizowana. Natomiast ta zorganizowana struktura rangowa, została opracowana na podstawie szeregów byłych turiańskich dowódców hierarchii w Błękitnych Słońcach. Akt dzielenia komend poprzez bazę, planetę i regionu, zapewnił, że żaden dowódca nie zostaje zalany przez setki raportów. Nawet Szef operacji militarnych ma zwięzłe streszczenia wszystkich regionalnych operacji i działań z jego stacjonujących tam dowódców. Daje mu to zdolność do skutecznego monitorowania postępów w całej organizacji.

W przeciwieństwie do wojskowych Rady, Błękitne Słońca mają znacznie luźniejszą politykę promowania i degradacji członków. Osoby o wybitnych zdolnościach mogą być promowane szybko, nawet "przeskakując" z pewnych szeregów, podczas gdy te z nijakimi umiejętnościami mogą pozostać przez wiele lat na najniższym poziomie. Warto zauważyć, że pensje nawet niskopoziomowych żołnierzy są znacznie wyższe niż dla żołnierzy sił zbrojnych państwa, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu młodych żołnierzy prosto z wojskowego kontraktu.

Bet atbet365 Bingo and win.