Widma to agenci Biura Wywiadu i Działań Militarno-Obronnych, którzy za swoje działania odpowiadają tylko przed Radą Cytadeli. Ci elitarni agenci uprawnieni są do usuwania zagrożeń dla pokoju w galaktyce przy użyciu wszelkich metod, jakie uznają za konieczne.
Widma działają niezależnie lub w grupach po dwie czy trzy osoby. Niektórzy agenci są pełnymi zrozumienia miłośnikami pokoju, starającymi się rozwiązywać konflikty na drodze negocjacji. Inni z kolei są bezwzględnymi zabójcami, bez żalu usuwającymi jednostki, które sprawiają problemy. W taki czy inny sposób, wszyscy osiągają swoje cele, często działając poza granicami galaktycznego prawa.
Widma zostały powołane do istnienia po tym, jak do rady dołączyli salarianie. Przez wiele lat agenci działali w tajemnicy, rozwiązując różne problemy 'po cichu'. Dopiero po Rebeliach Krogańskich informacje od Widmach dotarły do opinii publicznej. Wysłanie gdzieś Widma jest mniej kontrowersyjne niż skierowanie tam całej grupy żołnierzy, ale pokazuje jasno, że Rada jest zainteresowana daną sytuacją.

Odkąd Ludzie zasiedli w Radzie, często natknąć się można na Widma przedstawiające się przy użyciu stopnia wojskowego Przymierza. Oczywiście mowa tu o ludzkich Widmach. Duża część, mimo tego, że nie odpowiada przez Przymierzem Układów, pozostaje w służbie, równocześnie wykonując zlecenia skierowane od Rady.

Bet atbet365 Bingo and win.